Stručná historie IOGKF
   International Okinawan Goju-Ryu Karate-Do Federation (IOGKF) byla založena v červenci 1979 v anglickém Poole během prvního mezinárodního tréninkového soustředění (Gasshuku). IOGKF byla založena mistrem Morio Higaonnou za podpory Ken Miyagiho (čtvrtého syna mistra Chojuna Miyagiho, zakladatele Goju Ryu), hlavních mistrů z Okinawy (z nichž většina byla studenty Chojuna Miyagiho) a vyšších studentů mistra Morio Higaonny.
   Následně vyhlášeným cílem IOGKF bylo uchovávat a ochraňovat učení a filozofii mistra Chojuna Miyagiho a šířit jeho učení po celém světě. Tento původní cíl přetrvává do dnes. Každoročně se pod vedením mistra Morio Higaonny a jeho vyšších studentů konají po celém světě tréninkové semináře a tréninkové tábory. V důsledku obětavosti a odhodlanosti mistra Morio Higaonny a ostatních hlavních členů má dnes IOGKF přibližně 50 000 přidružených členů ve více než 45 zemích.
   V roce 1987 se Higaonna se svojí rodinou přestěhoval z Japonska do Carlsbadu v Kalifornii. V téže době bylo do Carlsbadu rovněž přesunuto administrativní ústředí IOGKF (Honbu Office). Technické ústředí (Technical Honbu) však zůstalo na Okinawě v Naha.
   V současnosti působí sensei Higaonna kromě mezinárodních seminářů hlavně ve svém Honbu dojo na Okinawě a administrativním ředitelem IOGKF je sensei Tetsuji Nakamura působící jako šéfinstruktor v Kanadě.